PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31693}
8,1 13 798
ocen
8,1 10 1 13798
8,4 21
ocen krytyków
Światła wielkiego miasta
powrót do forum filmu Światła wielkiego miasta

"Światła wielkiego miasta" to obok "Gorączki złota" mój ulubiony film mistrza Chaplina. Filmy Charliego bawią, choć jednocześnie ukazują tragiczną prawdę o świecie, o ludzkiej samotności, wyobcowaniu i odrzuceniu. Myślę, że to własnie dlatego jego twórczość jest tak uwielbiana przez wielu ludzi na całym świecie - Chaplin ukazuje nam nas samych oraz drugiego człowieka, który choć znajduje się obok, nie zawsze jest przez nas dostrzegany.

ellys

Dla mnie absolutne arcydzieło posiadające wszystkie cechy takiego filmu: do perfekcji doprowadzony scenariusz i mistrzowska gra aktorska (i po co słowa?:) muzyka będąca dopełnieniem akcji (osobiście podoba mi się najbardziej w scenach "bokserskich") Również samo miasto prezentuje się świetnie. Z filmu płynie humanizm i prawda, która autentycznie wzrusza, zmusza do zastanowienia nad sensem zycia. Wg. mnie film powinien pobudzać do refleksji, inaczej jest nic nie warty. Chaplin potrafił zrobić to w prosty sposób: za pomocą śmiechu. Niby bezboleśnie a jednocześnie w samo sedno. W dzisiejszym świecie raczej nie byłoby miejsca dla Chaplina - perfekcjonisty i "Świateł wielkiego miasta". W moim osobistym rankingu 1. miejsce (ale poszukiwania nadal trwają)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones