PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701669}

Amy

7,5 45 469
ocen
7,5 10 1 45469
7,2 26
ocen krytyków
Amy
powrót do forum filmu Amy

film super jednak tłumaczenie piosenek to była jakaś masakra, mimowolnie zerkałam na napisy i nie wierze co tam się działo.. bardzo mi przykro że ludzie którzy nie znają angielskiego będą myśleć, że te słowa były tak głupie... :(

aleksandra.r

Bardzo ciężko przetłumaczyć wiersze... Cieszę się że należę do tych szczęśliwców, którzy znają trochę angielski i rozumieją sztukę. Czy nie uderzyło Cię to, że bardzo ostro wypowiedziała się o smyczkach ( na początku) a potem, dodawano wzruszające smyczki np. w chwili jej pogrzebu? Wydaje się to być trochę to niegrzeczne, ze strony twórców... Film smutny, żal mi tego głosu, potencjału... Ile ona jeszcze mogłaby nam dać, gdyby nie jej nadwrażliwość i zagmatwana psychika!

ocenił(a) film na 9
bumbleble

gdyby nie była nadwrażliwa i zagmatwana to właśnie by jej nie było i jej cudownych tekstów oraz piosenek..."nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd" :(

ocenił(a) film na 10
Sylvia_Cage

Leszek Żukowski :) Miło mi że zacytowałaś utwór zespołu z mojego miasta :)

ocenił(a) film na 4
bumbleble

Mnie się wydaje, ze jej nie chodziło tyle o smyczki, tylko o syntezatory smyczków, czyli "stings". Mówiła tam coś takiego, że na płycie wszystko było nagrane żywe, później dodali bez mojej wiedzy "stings", czyli na keybordzie dźwięki imitujące smyczki. Nie chodziło jej o żywy instument.

nie_wiem1

Pewnie masz rację...Muszę rozumieć angielski bardziej. Dzięki za wytłumaczenie :)

ocenił(a) film na 9
aleksandra.r

też na to zwróciłem uwagę... tłumaczenie tekstów (zwłaszcza "Tears Dry On Their Own) momentami nie tyle ciężkie co wręcz błędne, mylne... Ktoś chyba chciał błysnąć i tłumaczyć to jako wiersz z własną interpretacją

ocenił(a) film na 9
aleksandra.r

A jeszcze tak apropo muzyki, wie ktoś może, jak znaleźć ten kawałek (bodajże na pianinie), który leciał już w tych końcowych scenach (śmierć i wspomnienia) ?

ocenił(a) film na 10
magda1333

https://www.youtube.com/watch?v=1fK9VF4Jnrg prosze bardzo...

aleksandra.r

Czy ktoś powie mi, gdzie mogę w sieci znaleźć ten film ?

ocenił(a) film na 8
xD_aV_i_Dx

torrenty

jezzylicious

Jezzy już mam znalazłem dzięki wielkie ;)

ocenił(a) film na 10
aleksandra.r

zgadzam się stuprocentowo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones