PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,4 76 168
ocen
8,4 10 1 76168
7,7 49
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Dac temu filmowi 4 za ekh … „polityczny wydźwięk” … ktoś tu chyba nie zna materiału źródłowego, ale może to i lepiej bo wydźwięk polityczny w książce zabolalby Panią Cykorz jeszcze bardziej …

Polindak

"A może tak damy prawo do wyrażania własnej opinii każdemu?"  - to może napisz to pani recenzent o której mowa?
Ups, nie możesz - zablokowała możliwość komentowania swojej recenzji :D

ocenił(a) film na 9
tesseract66

O, ironio... :D

ocenił(a) film na 9
Polindak

Skoro dajemy możliwość wypowiedzi każdemu, to dlaczego dziwi Cię krytyka krytyczki? Tylko ona może się wypowiedzieć? A zarzut o wycieczki personalne jest po prostu śmieszny. Przecież to ona wybrała ten fach, więc musi się liczyć też z okazjonalną krytyką, skoro pisze pod swoim nazwiskiem. Gdy jakiś poseł złoży głupią ustawę, to też się oburzasz jeśli spadnie na niego krytyka, iż to personalne? To nie wykroczyło poza wolność słowa, mamy prawo krytykować krytyków!

ocenił(a) film na 1
ZdradzieckiJudasz

a ciebie dziwi ze ktos z nizszym IQ ma problem ze ktos inny ocenil film nizej niz on? Wyjasnienie jest oczywiste, nizsze IQ. Dziekuje, ze moglem uswiadomic

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

To chyba jescze nie miałeś do czynienia z krytyczką niezależną Kają Klimek :D

ocenił(a) film na 9
kamcio3

i na końcu jeszcze ta wisienka na torcie.. ROLE kobiece bardzo dobre xD

kamcio3

Skoro krytyk Filmweb daje ocenę 1 filmowi Zapach kobiety to ja nie mam pytań.

ocenił(a) film na 8
kamcio3

Z recenzentami jest tak, że trzeba znaleźć takiego, który ma gust podobny do twojego.

ocenił(a) film na 9
BrunoNaBani

Cykorz jest tak marną recenzentką, że nie wiem jak w ogóle można brać pod uwagę jej głos. Kobieta nie ma zielonego pojęcia o sztuce filmowej.

ocenił(a) film na 9
Indy_6

Równie dobrze można odbić piłkę do ciebie i zastanowić się jakim cudem dałeś takiemu serialowi jak the bear 3, tylko what is the point ? Dlaczego tak cholernie bolą te cyferki, że musisz na wierzch wywlekać swoj szowinizm i kobietofobię ?

ocenił(a) film na 9
Polindak

I mizoginizm, faszyzm, homofobię etc. Srający tęczą osobniku.

ocenił(a) film na 8
Polindak

Ty się chłopie lecz, masz tak samo niepoukładane w głowie jak ta samozwańcza kiepska recenzentka. Szowinizm i kobietofobia, to mi dobre, jesteś topowym przykładem inżynierii społecznej, takich jak Wy się już masowo hoduje, lewicowy płateczek, nienawidzący swojej płci.

ocenił(a) film na 9
mateuszmrozek92

Że jak xD starczyłoby mojego teścia na nas dwóch.

ocenił(a) film na 9
Polindak

Gosciu piszesz ze ludzie sie spinaja a sam zasrales caly watek swoimi wypocinami

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Też się zdziwiłem oceną 4. Przynajmniej wiadomo, że nie ma co patrzeć na opinię recenzentów tylko ludzi. Film, który wbił mnie w fotel. Warto dodać - świat Diuny przeczytany.

ocenił(a) film na 10
Azizi114

Ja wiem, ze ten film może się komuś nie podobać .. ale na pewno nie zasługuje na 4 - nie z taka muzyka, zdjęciami, obsada i cała reszta … a obniżenie mu aż tak znacznie oceny za politykę to dla mnie po prostu idiotyzm. A od recenzentów oczekuje się rzetelności, chce sobie oceniać w ten sposób filmy niech sobie założy zwykle konto a nie będzie samozwańcza recenzentka. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 9
BrunoNaBani

No nie tyle w temacie, tylko nie odbierajmy prawa nikomu do oceny jakiegokolwiek dziela w skali 1-10. Przejrzałem wiele twoich ocen i nie zgadzam się z częścią zdecydowanie, głównie z oceną Wikinga, Diuny 1 czy Black Widow, ale nie mam zamiaru rozpoczynać prywatnej krucjaty i obrażać ciebie w internecie. Bierzesz w ogóle pod uwagę, że ta typiarka może to czytać? Nie czaje takiego braku empatii, bo ktoś dał niższą ocenę niż wam się to wyklarowało, ergo obraża was na to wygląda. Co jest xD

ocenił(a) film na 10
Polindak

Ale ja ani nie wymagam tego żeby ten film (ani żaden który mi się podobał czy nie) był odbierany w ten sam sposób w jaki ja go odebrałem. Ja świetnie sobie zdaje sprawę, ze ilu ludzi tyle gustów. Chodzi mi tylko o to, ze tutaj ocena została zaniżona z możliwie najgłupszego powodu ever. Poza tym różnica między mna a nią jest taka ze ja się nie zwe recenzentem

ocenił(a) film na 10
Polindak

A jeśli to czyta to bardzo dobrze, niech wie jak głupi komentarz dała

ocenił(a) film na 9
Polindak

Nikt nie odbiera nikomu prawa do oceny. Poprostu wyśmiewa opinie tej pani na temat filmu. Ta pani ma prawo skrytykować film, a ludzie którzy czytają jej opinie mają prawo do krytyki tej pani. Krytyka też można krytykować. A jak ta pani czyta te komentarze to niech czyta może zajmie się czymś innym bo na filmach się nie zna. Jak można film o takiej jakości wykonania ocenić na 4? Ten film za zdjęcia, muzykę i grę aktorów powien dostać wyższa ocenę.

Polindak

"tylko nie odbierajmy prawa nikomu do oceny jakiegokolwiek dziela w skali 1-10" – Widzisz Polindak, ja bym sobie życzył aby oceny recenzentów były spójne. Rozumiem zwykłych użytkowników portalu, jednemu film się podoba to da 10, drugiemu nie to da 4. Ale od recenzentów wymagam większej jednomyślności. Porównam do łyżwiarstwa figurowego. Tam także mamy oceny do 10-ciu. Nie zdarza się jednak wśród sędziów, że czterech daje 9,7 i 9,9 a jedna 9,4.

ocenił(a) film na 8
RomekC

Ło panie, to akurat jest słabe porównanie :D oceny sędziów w łyżwiarstwie figurowym jak najbardziej ostro się różnią :) Jest nawet z tego powodu przewidziane odrzucanie ocen skrajnych podczas opracowywania ostatecznych wyników ;)
Jakby mi ktoś nie wierzył na słowo, to tu przykład: https://skatingscores.com/2324/4cc/sr/dance/i/short/usa/christina_carreira_antho ny_ponomarenko/

ocenił(a) film na 7
Polindak

Nie chodzi o to jaką cyferkę postawiła ta Pani tylko o to, że w żaden rozbudowany sposób tego nie uargumentowała. Typowy użytkownik FW nie ma takiego obowiązku, ale recenzent który nie potrafi sensownie poprzeć swojej opinii w zasadzie przeczy idei bycia recenzentem. Należy zadać sobie pytanie czy Oni są na tej platformie w ogóle do czegokolwiek potrzebni, skoro ich opinie są tak skrajne i nacechowane aktywizmem albo inną formą subiektywności. Nie bardzo rozumiem co ma podważanie sensowności jej recenzji z nienawiścią do kobiet. Trochę popłynąłeś chyba emocjonalnie. Szczególnie, że jeśli ktoś uważa się za recenzenta to chyba naturalne że inni mogą mieć na temat recenzji tej osoby zdanie. Każde wyjście przed szereg i skupianie na sobie uwagi wiąże się z jakąś reakcją otoczenia. Grunt żeby nikogo nie obrażać. Ja tu tego nie zauważyłem.

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Ja wiem, że znajdą się opinie, że film został być może nieco spłycony. Że zabrakło "smaczków". Zrozumiałbym jeśli nagle Paul z Chani by się dymali na każdym kroku (czyli było by takie 50 shades of Duna). Ale uwalać Diunę za kwestie polityczne, gdzie wszystko w Diunie obraca się wokół polityki i religii? Czego zatem oczekiwano?

ocenił(a) film na 10
Azizi114

Ale właśnie o to mi chodzi, w książce polityki jest jeszcze dużo więcej wiec jak dla mnie to recenzencki strzał w kolano

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

No cóż. Pozostaje tylko się cieszyć, że powstał twór, przy którym człowiek w końcu się mógł zrelaksować i dobrze bawić. Natomiast z czystej ciekawości - co sądzicie o Stilgarze-śmieszku?

ocenił(a) film na 10
Azizi114

Szczerze mówiąc jestem za, gdyby nie to przez cały film siedziałbym z ciarkami (głównie od genialnej muzyki Zimmera) a tak to czasem dzięki Stikgarowi trochę luzowaniem

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Mi się podobało jego przejaskrawienie dotyczące wiary. Taki "oddech" między skupieniem. Swoją drogą muzyka? O jasny gwint...

ocenił(a) film na 10
Azizi114

Zimmer jest wielki

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Tu problemem nie jest akurat ocena, tylko debilna argumentacja tej oceny. POLITYCZNY WYDŹWIĘK :D To tak jakby ktoś się przywalił że w "Jurassic Park" mamy za dużo dinozaurów.

Azizi114

Ale to nieprawda bo ta pani jest taką samą recenzentką jak ty i ja warto patrzeć na opinię recenzentów Tylko właśnie recenzentów a nie jakieś anonimów

BrunoNaBani

Kwestia też jaki wedle pani Klary jest ten polityczny wydźwięk, który ją tak przytłacza i jakie jego składowe wpływają na tą ocenę. Dlatego szkoda, że wyłączyła komentarze, bo możnaby było dopytać o sprecyzowanie, a tak to rzeczywiście figurują sobie takie 4 gwiazdki nie wiadomo za co i będą ludzie, którzy się tym zasugerują (jako że widnieje to w sekcji ocen „krytyków”).

ocenił(a) film na 10
Jedynako

Tylko kurde jaki wydźwięk jeśli ta historia powstała kilkadziesiąt lat temu… tutaj się nie doszukuje analogii do tego co się dzieje teraz

BrunoNaBani

No i właśnie dlatego szkoda, że wyłączyła komentarze, bo tak to jedynie można snuć domysły.

Jedynako

Hmnn a może ona nie wiedziała że ta książka powstała w latach 60?? Ja uważam że tak było ona po prostu nie wiedziała kiedy to powstało i może nawet nie miała pojęcia że to jest adaptacja książki

Magda_Kowalska_14

Szczerze w to wątpię. Natomiast jeśli tak jest, to taka osoba powinna się mocno zastanowić nad swoją rolą jako krytyka filmowego na największym polskim portalu filmowym :/

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Ja już od dłuższego czasu nie zwracam uwagi na wypociny tych wszystkich "recenzentów". Moim zdaniem bezsensowny zawód, ponieważ każdy wyrabia swoje własne zdanie na temat danej sztuki. Nie ma potrzeby ogłaszania tego światu, co mnie boli, a co nie w danym filmie. Ta 4 i ten opis, od Pani Cykorz to żart, inaczej się tego nie da opisać.

ocenił(a) film na 9
BrunoNaBani

Bardzo się cieszę, że ktoś to napisał. Przytyk do polityki w tym filmie jest irracjonalny i bycie aż takim ignorantem, a zarazem krytykiem chyba mija się z logiką :D

ocenił(a) film na 3
olga504

Ignorancją jest osobą nie znającą książki i zachwycająca się produktem Diuno-podobnym. Czas ameb i lemingów niestety ma to do siebie, że jakość jest coraz mniejsza, pomimo wielkiego gówna który wydziela się z produktu gawiedź zachwycona.

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Pani już komentarze zablokowała :p

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Pani recenzentka powinna już dawno zostać usunięta z portalu bo przynosi pośmiewisko portalowi.

ocenił(a) film na 10
Vincii

Ja na jej miejscu oszczędziłbym sobie wstydu i usunął się sam… jak można zwać się recenzentem będąc przy tym aż takim ignorantem

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Oj widzę że mamy podobne gusta ja napisałem Cykorz jako pierwszy No i cóż mój komentarz już nie istnieje xD

BrunoNaBani

ze wszystkich recenzji dwie są <7 i z tego wynika żeby nie ufać "'recenzentom'", ok

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
sebicjusz

Otóż to, Cykorz najwyżej ocenia filmy "woke", czyli zawierające konieczne wątki LGB- Alfabet, "silne kobiece postacie", "herstory", itd. Dlatego myślę, że nie przeszkadza jej mnogość wątków politycznych, tylko ich treść, z którą się najpewniej nie zgadza. "Aktorki bdb" mówią same za siebie. Mój komentarz pod jej "recenzją" również zniknął.

ocenił(a) film na 10
lucygraybaird

No właśnie tak coś czułem po tym „aktorki bdb” pomijając np genialnego Butlera

ocenił(a) film na 10
BrunoNaBani

Dziwne jak większość recenzentów nisko ocenia ten film. To wszystko tak obłędnie wygląda, arcydzieło w każdym kadrze, a w dodatku w scenariuszu jest zdrowy rozsądek jak i trochę luzu, no i też wyjaśniono sporo, a nie robiono enigmatyczność dla samej enigmatyczności. To jak dobrze ten film wypadł jest niepojęte.

ocenił(a) film na 9
RipRoy

Przecież większość recenzentow właśnie dobrze ocenia ten film. Zobacz chociażby na filmwebie. Niechlubna pani z tego tematu to wyjątek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones