PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680413}

Minionki

Minions
6,8 103 246
ocen
6,8 10 1 103246
5,1 8
ocen krytyków
Minionki
powrót do forum filmu Minionki

To co się wyprawia na rynku filmom a także muzycznym ostatnio to obłęd. Na początku fakt znaków masońskich w filmach i bajkach brałem z przymrużeniem oka. Jednak wystarczy chwile czasu w internecie poświęcić aby znaleźć całą paletę przykładów masońskich produkcji. (o co chodzi z masonerią? dla niewtajemniczonych zachęcam do samodzielnych poszukiwań) Co raz częściej oglądamy filmy i nie sposób nie zauważyć symboliki iluminatów. Oczywiście kto w temat się nie zagłębiał ten nie zauważy nic szczególnego. Ja osobiście mam już dosyć piramid, i patrzącego na wszystko oko. Ostatnio oglądałem nowy horror który jest w kinie o tytule "naznaczony 3" i tam nie obyło się bez masonerii. Elise (dobra staruszka otwiera w pewnym momencie pamiętnik na którego okładce zobaczymy piramidę w której wnętrzu jest oko patrzące na wszystko). Mogę wymieniać bez końca produkcje w których doświadczymy tej symboliki. Warto zauważyć, że nie tylko tej symobliki masoneria używa, jest ona znacznie szersza. Podałem tylko proste przykłady. Już nie wspomnę o tym że sama nazwa Illumiantion Entertaiment jest sama w sobie odpowiedzią. Podobnie sprawa wygląda obecnie z Walt Disney.

Jeżeli chodzi o sam film oglądałem go nie myśląc o masońskich palcach w tym filmie. Według mnie film godny polecenia i z pewnością nie jest gorszy od pierwszej i drugiej części jeżeli tak można je nazwać. Minionki śmieszą a kilka motywów jest bezbłędnych np. motyw z gitarą na końcu. Daje 8 ponieważ film w swoim gatunku jest naprawdę dobry.

scotratez

Coś ci powiem. Wypowiadałem się na te tamaty w wielu miejscach i oprócz częstych kpin ludzi ślepych na otoczenie, czy chcących być trendy zauważyłem jedną dość dziwną rzecz. Za kazdym razem podnosił się przeciw mnie straszny jazgot jakiejś konkretnej osoby(?) związanej z ezoteryką, magią, celebrowaniem własnych potrzeb, seksem czy korzystaniem z życia na całego. To co powiem nawet samemu mnie wydaje się dość nierzeczywiste ale czytałem wśród nich odpowiedzi tak dziwne, przesiąknięte drwiną pomieszaną z symboliką i niedopowiedzeniami, że miałem wrażenie iż nie pisze do mnie dana osoba tylko jakiś wijący się w obrzydzeniu do Boga demon. Osoby te także często dawały do zrozumienia, że wiedzą coś, co miałem konkretnie na myśli nawet kiedy czegoś nie zawarłem w treści wiadomości. Tak jakby wiedziały co siedzi w mojej głowie. Parę razy szczerze mówiąc poczułem się bardzo nieswojo.

scotratez

Moim zdaniem chodzi o pozbycie się religii oraz wykorzenienie wartości rodzinnych. To ich najbardziej boli. Ale to rzeczywiście temat dużo bardziej złożony. Pozwoliłem sobie jeszcze na dopisek z linkiem do filmu, który z pewnością ludziom inteligentnym powinien zacząć dawać do myślenia. A jak ktoś nie zauważy nic dziwnego i niepokojącego proszę o poszukanie recenzji i kulisów związanych z powstaniem tegoż filmu oraz w ogóle wytwórni ,która go stworzyła:
https://www.youtube.com/watch?v=Id6nCa_OTEM

zombi248

ale co ma mi dac do myslenia penis i lejacy na Busha? ze tacy niby wazni politycy to dla masonow marionetki itd ok ja to wiem itd ale co zwiazku z tym? :)

ocenił(a) film na 2
scotratez

Generalnie się z Tobą zgadzam, tylko nie pisz proszę o żydkach, pedałach i innych. Zakładasz ważny temat i poruszasz kwestie związane z moralnością, więc nie obrażaj innych bo sam siebie dyskredytujesz.
pozdrawiam

_marecki

Nie wiem czy kojarzycie czy tez nie, ale wiele razy pokazywano w telewizji taki film dokumentalny (chyba) już z dwa razy oglądałam. W Hollywood jest takie dziwne miasteczko albo żeby nie skłamać to całe miasto okryte jest dziwna tajemnica. Budynki, budowle, zamki i wiele wiele dziwnych rzeczy. Ci ktorzy zostali wyrzuceni z tej sekty nie mogą się ze sobą kontaktować, całe rodziny tam mieszkające mają tak wyprane mózgi, że rzadko kiedy ktoś sie puknie w łeb. A Ci co sa wyrzuceni, to zazwyczaj tacy, ktorych mózg się ocknał. Sa odcinani, wyrzuceni na bruk. Kiedy przechodzą przez próg otwarcie dostają do zrozumienia, że nie mają czego szzukac. Pokazali tam człowieka, który był i opowiadał. Są specjalne osoby, które znają się na manipulacji osoby i potrafią wyzwolić każdą emocje, wyprowadzić człowieka z równowagi. Mają wszystkie budynki produkcyjne filmów. W tej sekcie siedza sami bogacze oddaja swoje majątki i żyją sobie jak pączki w maśle. Wybiera się im żony mężów. Ta sekta to scjentolologia. Wiecie w co wierzą, że ludzie przylecieli w kapsułach z innej planety... A kojarzy Wam się Tom Cruise? Obok tej sekty jesr jeszcze jedna, ale nie pamiętam nazwy ostatnio często w telewizji pokazują

ocenił(a) film na 2
Frogsia

Tak, wiem, że są takie sekty i osady zamknięte gdzieś na pustyni. Ludzie tam mają wyprane mózgi...

Ale są też sekty, w których ludzie są nakłaniani do oddawania wszystkich zarobionych pieniędzy w ręce obcych, kupowania ton bzdur, setek butów i okropnych ciuchów w imię mody, przyjmowania szpiegujących ich urządzeń do swoich domów (z własnej woli), wielbienia gangsterów, handlarzy narkotyków, alfonsów i prostytutek...
Znasz to?

_marecki

W życiu na pustyni normalnie obejmuje to centrum miasta -http://www.opoka.org.pl/biblioteka/V/VS/niedziela200939-scjentolog.html religia ta oparta jest o okultyzm m. in założyciel był satanista macie wytłumaczenie dlaczego z filmami jest cos nie tak

ocenił(a) film na 2
Frogsia

dzięki za linka

_marecki

Co prawda ten link niewiele tłumaczy, ale ponoć w tym roku wyszedł nowy dokumentalny i sama chciałabym go zobaczyć. Jeżeli chodzi o ten link, co wysłałam trafiłam na niego dzisiaj przypadkowo.

Tamten film jest dość stary widziałam kilka razy albo na TV4 albo na Puls albo TTV. Wiem, że na pewno gdzieś w 2013-2014 widziałam już ten dokument.

Może to to:
https://www.youtube.com/watch?v=nbU2To4X8PY
https://www.youtube.com/watch?v=eEqbdq2Qdo0
https://www.youtube.com/watch?v=dqmAl6KYilk

Bardzo podobało mi się z hbo, że ktoś chciał obejrzeć, a okazało się, że nagle w ogóle nie puścili tego w telewizji... żadnej wzmianki też o tym, że zostało odwołane...

ocenił(a) film na 8
_marecki

a tak z innej mańki, a propo już trwającej dyskusji o masonach. Jakiś czas temu dość sensacyjnie na polskim rynku wybiła się Sarsa, dziewczyna ze Słupska, która zasłynęła z programu Voice of the Poland. Była niezła z tego co pamiętam, ale nie wygrała programu. Nie zmienia to faktu że takich programów jak Voice of the Poland w kraju mamy dużo. Co roku ktoś ten program wygrywa. Jednak prawie nikt nie robi kariery. Słyszał ktoś piosenki Mateusza Ziółko w radiu? Przecież chłop wygrał ten program a głos ma dobry. Czy ktokolwiek z tego programu robi karierę? (Natalia Nykiel po kilku latach coś tam próbuje) Z tego co wiem Mateusz Ziółko jest wierzący, widziałem nie raz krzyżyk na jego szyi. Tak więc został skreślony zapewne na starcie. Tymczasem tutaj nagle robi karierę dziewczyna która nie doszła nawet do półfinału. Co mnie zainteresowało? Fakt że teledysk jej piosenki to czysta masoneria. Pomyślałem sobie, no dobra może to przypadek. Tymczasem jakiś tydzień temu była premiera jej drugiej piosenki która ma również teledysk. Co zobaczyłem? Masonerie. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy Sarsa jest wierząca, ponieważ takimi osobami z reguły masoni się nie interesują. Takich informacji nie znalazłem niestety.

ocenił(a) film na 8
scotratez

Ale nie wpadłeś na to, że obecna sytuacja polityczna w Polsce odpycha ludzi od tego co kojarzy im się z kościołem? Albo, że w Stanach katolicy statystycznie rzadziej robią karierę, bo ich tam jest zwyczajnie mniej? Że USA to w większości protestanci, ortodoksi, oraz masa wyznań niechrześcijańskich, ale przede wszystkim ludzie niepraktykujący?
Piramida jest cholernie masońska, fakt. Co z tego, że historycznie jest symbolem potęgi cywilizacyjnej. Masoneria, że aż miło. To, że minionki są żółtymi pastylkami z goglami, a parę z nich ma tylko jedno oko to też ma nikczemny przekaz. No, aż miło się Ciebie czyta. Powinni wykreować postaci bez oczu, byłoby to światopoglądowo bezpieczniejsze rozwiązanie, zgadzam się.
Bajka jest tak przesiąknięta złem, że nawet w niej nikt nie umiera, nikomu się nie dzieje krzywda, a minionki robią wszystko żeby sobie wzajemnie pomóc. Pomijając już fakt, że poprzednie części (Despicable Me) hołdują wartością takim jak rodzina i miłość, a bohater, który jest na początku złoczyńcą staje się uosobieniem dobra i ciepła rodzicielskiego. No cóż za tragiczny przekaz, dzieci, drżyjcie!
A uczestnicy programów typu The Voice etc nie robią kariery bo ten kraj nie rodzi mnóstwa utalentowanych ludzi, Ci co mają głowę robią karierę poza polską. Nasz przemysł muzyczny, jak i filmowy z resztą, leży i kwiczy. Może mamy za mało Żydów?

ocenił(a) film na 8
locamaria

ale co ma sytuacja polityczna w Polsce wspólnego z przemysłem muzycznym w Polsce. O czym ty w ogóle piszesz teraz? Uważasz, że skoro dużo ludzi jest odwrócona od kościoła w Polsce powoduje to że śpiewający katolicy w Polsce nie mogą się przebić? Przecież to totalnie bezsensu co teraz napisałaś. Myślisz że ludzi w Polsce interesuje kto jest wierzący a kto nie? Przecież słuchając w radiu Sarsy nawet się nie zastanawiasz nad jej wyznaniem tylko słuchasz jej muzyki. Wyznanie interesuje osoby odpowiedzialne za wpuszczanie w showbiznes artystów. Masonów i jak dobrze zauważysz takich osób teraz na palcach jednej ręki można policzyć. Tylko nie mów ze wierzących artystów nie ma. Rzuciłem Ci z rękawa przykład Mateusza Ziółki. A potem piszesz o jakimś zróżnicowaniu demograficznym w USA jako argument że katolicy nie robią kariery muzycznej w USA. Czy ty naprawdę wiesz ile jest katolików w USA? Pozwolę sobie dla Ciebie sprawdzić. W 2011 roku 22% ludności USA stanowili katolicy. To największa grupa wyznaniowa w USA. Największa! i pomimo tej wielkości katoliccy artyści nie mogą się przebić. Czy się się to podoba czy nie, branża muzyczna nie przepuszcza katolików do show biznesu. Kiedyś Bob Dylana powiedział, że trzeba sprzedać dusze szatanowi aby zrobić kariere w Hollywood. A propo żydów mamy ich pod dostatkiem. Poczytaj trochę o masonerii, a potem wypowiadaj się o ich byciu albo nie byciu w przemyśle muzycznym.

użytkownik usunięty
locamaria

Piramida jest symbolem, który można interpretować dwojako. I nie jest to coś co przeczytałem, a moja własna interpretacja. Generalnie jest to symbol niezależności, władzy, strefy wpływów. Władza nie jest czymś negatywnym, ale może przyjąć taki charakter - tyranii. Również masoneria ma różne oblicza. Nie wrzucajmy więc wszystko do jednego worka z napisem "zło". To też jest częścią propagandy, żeby człowiek tak właśnie wszystko postrzegał, w negatywnym świetle. Ten świat jest jednak światem przeciwieństw.
Niemniej ezoteryczne znaczenie piramidy jest zuupełnie inne niż myślimy. Również jest związane z władzą, panowaniem, strefą wpływów, lecz ma zupełnie odwrotny charakter. A dlaczego? A bo cały świat jest tak skonstruowany, że wszystko ma przeciwieństwo. Nóż może kroić chleb, ale może posłużyć do zabójstwa. Jeśli natomiast widząc nóż od razu myślimy "zabójstwo" to coś jest nie tak. Powinniśmy widzieć obie strony, inaczej mamy zniekształcony obraz świata.

ocenił(a) film na 10
scotratez

Masz całkiem niezłą paranoję.

scotratez

Dobrze powiedziane, tylko jaka powinna być prawidłowa reakcja na takie akcje? Brniemy dalej?

scotratez

Filmu wprawdzie nie oglądałam, ale zgadzam się w 100% te symbole itp to maskara!!! Są dosłownie wszędzie... Czemu?! Czy ludzie są aż tak ślepi, że nie widzą co się dzieje? Co trzeba zrobić aby ludzie zaczęli zauważać, że te wszystkie symbole, trójkąty to nie przypadek? Że to wszystko to zorganizowana "organizacja" to niszczenia świata?? Ile trzeba starań aby te całe illuminati upadło? Ile??? Co zrobić, aby świat stał się dobrym miejscem??? Co??? Panie Boże pomóż tej ziemi...

scotratez

Zupełnie nie wiem o co w tym chodzi o jak taki czy inny znak ma na mnie wpłynąć ale faktycznie kiedyś interesowałam się tym i potem widziałam te znaki wszędzie nie wiem po co w odcinku dalmatyńczyków gościu biegnie pokazując 666 ??? To ma jakoś wpłynąć na dzieciaki??? Dzisiaj oglądałam ,,mania wielkości ,, i to samo 666 jedno oko itp czyli to trwa od lat ale po co osobiście jakoś bardzo mnie to nie rusza nie uważam żeby miało to na mnie działać aż tak poschizowana nie jestem ale czemu Ci ludzie to robią czy to jest jakich rodzaj oddania? Chciała bym też zapytać Justynę Steczkowską dlaczego swego czasu w Vivie pokazywała 666 na obie ręce może by tak napisać zapytanie do Vivy nawet o tym myślałam...

scotratez

Jak już tak o tych masonach i teoriach spiskowych, to polecam obejrzeć na netflixie(zaraza) serial o nazwie korporacja konspiracja, między innymi o minionkach też wspomniano tam, rzekomo mają nakłaniać do zabicia starych xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones