PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1050}

Myszy i ludzie

Of Mice and Men
7,9 20 677
ocen
7,9 10 1 20677
7,5 6
ocen krytyków
Myszy i ludzie
powrót do forum filmu Myszy i ludzie

Moja Lektura

ocenił(a) film na 7

Pamiętam, to była moja lektura szkolna, nie chciało mi się czytać książki to obejrzałem film. Na początku wydawał mi się nudny, dwóch kolesi, z tego jeden z nich chory na umyśle w latach światowego kryzysu, dopiero potem zacza się rozkręcać ale mimo tego rola Malkovicha jakoś nie przypadła mi do gustu, cały czas mnie drażniła

wark1

Z ciekawości zapytam: kiedy ta książka była lekturą szkolną?

ocenił(a) film na 7
ilygrey

W Polsce chyba nigdy, zresztą nie wiem bo w Polsce się nie uczyłem. Natomiast w Anglii jest to jedna z najchętniej wybieranych lektur (przez nauczycieli oczywiście).

ocenił(a) film na 6
wark1

Czy mógłbyś napisać jakie jeszcze inne książki czytaliście poza tą? Pytam bo jestem na Anglistyce i chciałabym wiedzieć mniej więcej jaka jest różnica w doborze materiału u nas i w Anglii :)

Co do M&M, bardzo dobrze mi się ją czytało, poza fragmentem ze sceną zabicia psa. Film ok ale nigdy nie zastąpi książki :)

ocenił(a) film na 7
susane

Jasne
Stone Cold
The Tempest
Romeo&Julia
Tales of Unexpected
Macbeth
Of Mice and Men

ocenił(a) film na 8
susane

Ja jeszcze przerabialam Chlopca w pasiastej pidzamie.

wark1

Bo Malkovich nie bardzo pasuje do roli Lenny'ego, właściwie wcale nie pasuje. Film skupił się na trochę innych aspektach niż książka i wyszedł taki mały miszmasz. Przede wszystkim czytając książkę, odnosiło się wrażenie, że Lenny i George są młodsi niżby to wynikało z filmu. Zaczynam seans i co widzę? Dwóch facetów po trzydziestce, kiedy w powieści często wołano ich na "boy/lad", plus były świeże retrospekcje od jakiejś tam cioci (książkę czytałem już jakiś czas temu).

Cover

Czytając książkę miałem przed oczami własnie facetów koło 30-stki,więc dla mnie ok,że film nie pokazał gimbów.

Dragit17

Może to wina polskiego tłumaczenia. Oryginał wskazywał, a raczej nie wskazywał na nic. Naturalnie nie odnosiło się wrażenia, że Lenny to dzieciak, ale młody człowiek z pewnością. Tutaj swoją rolę odegrały przede wszystkim gadki o ciotce (? czytasz i zapominasz takie szczegóły, nie jestem tego w stu procentach pewien, w każdym razie chodziło o jakąś krewną z przeszłości). Tak czy siak nie mówimy o meritum, powiedzmy więc: "pas".

Cover

Polskie tłumaczenie:
(...) wyszło z gęstwiny dwóch mężczyzn. (...pomijam opis George'a - nic nie wskazuje na wiek...) Drugi, zwalisty mężczyzna o pozbawionej wyrazu twarzy, wielkich bezbarwnych oczach i szerokich barach, był jego przeciwieństwem.

Pasowało mi ok. 30 lat.

ocenił(a) film na 9
Cover

Akurat Sinise gdy grał w tym filmie był przed trzydziestką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones