PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36799}

Niezapomniany romans

An Affair to Remember
7,4 2 508
ocen
7,4 10 1 2508
Niezapomniany romans
powrót do forum filmu Niezapomniany romans

Niezła afera...

ocenił(a) film na 6

Uczucie, które zakiełkowało na pokładzie transatlantyku, zostaje wystawione na ciężką próbę wskutek długotrwałej rozłąki...
Nieśmiertelny wyciskacz łez z Cary'm Grantem i Deborah Kerr. Leo McCarey poddał tutaj retuszowi swój hit z 1939 pt. "Love Affair", oba filmy stanowiły później źródło inspiracji przy kręceniu "Bezsenności w Seattle" (pamiętny motyw ze spotkaniem na szczycie Empire State Building).
Poczciwa to ramotka, mocno naginająca granice prawdopodobieństwa, ale taki już urok hollywoodzkich romansideł z tego okresu. Przez pierwszą połowę mamy do czynienia z lekką w tonacji komedią romantyczną, która cieszy beztroską atmosferą i liniami dialogowymi rodem z najlepszych screwballi. Po zejściu na ląd, tempo niestety nieco siada, a ostatnie pół godziny jest już zdecydowanie przeciągnięte i nazbyt ckliwe jak na mój gust. Oczywiście, w finale doczekujemy się satysfakcji, a wielki romans z tytułu wreszcie zmierza ku spełnieniu. Dałbym wyższą ocenę, gdyby nie wspomniana, częściowa utrata wdzięku pod koniec, ale i tak gotów jestem przyznać, że to całkiem przyjemna bajka na oderwanie myśli.

ocenił(a) film na 5
Caligula

Ja niestety nie uwierzyłam w ich miłość nawet przez chwilę :( Nudnawy i ckliwy, rozczarowanie.

cvana

Ja również nie.
W ogóle przez cały film para głównych bohaterów mnie drażniła, a po jej wypadku już w ogóle ciężko mi było dokończyć tę durnotę do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones