PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 123 374
oceny
8,0 10 1 123374
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Podejmujesz najbardziej zaawansowany projekt w historii ludzkości na tapet - projekt Manhattan.
Przyglądasz sie jednemu z najwybitniejszych naukowców w 20 wieku.
Możesz zilustrować środowisko wybitnych umysłów, ich koncepcji, projektów i eksperymentów.

A Ty Nolanie robisz jakieś przegadane gówno, ckliwy melodramat. TFU na ten syf.

https://www.youtube.com/watch?v=Z3upmsUBA84

ocenił(a) film na 3
profanum91

Czyli film koncentruje się na filozoficznych kompleksach szefa projektu ?

ocenił(a) film na 5
GunMeat

Wiesz, to tak jakbyś robił film o Chopinie ale 80% czasu poświęcił temu jak chorował. Niby spoko ale nie z tego jest znany? Dokładnie taki jest Oppenhaimer. Przegadany, przebełkotany, z rwaną fabułą. Plus jakieś rozkminy komunistyczne związane z jego przeszłośćią. Nie ma tam fizyki, geniuszy fizycznych i ich koncepcji, osobowości. Ledwie migają ale na 3h filmu to totalnie za mało

ocenił(a) film na 7
profanum91

Właśnie liczyłam, że w filmie zobaczę środowisko naukowe, pracę naukowców, eksperymenty, przyjaźń z Einsteinem, dowiem się jaki był Oppenheimer jako naukowiec, a po filmie nie wiem o nim za wiele. Odebrałam go jako nijakiego. Nolan wolał przedstawić rozgrywkę polityczną po wybuchu.

ocenił(a) film na 5
Liwia_Lu

no nie? Masz na szali do wyboru: totalnie innowacyjny projekt, WUNDERWAFFE 20 wieku, spektakularne osiągnięcie ludzkość, w którego stworzenie były zaangażowane najtęższe umysły ówczesnego świata a na drugiej szali masz jakieś małego, zawistnego, rządowego gnojka, który chce z zawiści zniszczyć życie innego człowieka. Co wolisz ludziom pokazać?
Nie czaję tego wyboru...

ocenił(a) film na 9
Liwia_Lu

Ale czy tam głównym tematem nie było to, że takiemu Prometeuszowi jak Oppenheimer mali ludzie (nawet na tak wysokich stanowiskach, jak Strauss) szkodzą swoją małostkowością, egotyzmem i ciasnota horyzontów?

profanum91

Świetnie to podsumowałaś.

profanum91

dokładnie tak

GunMeat

Film to głównie przesłuchania, pojedynek Oppenheimer vs Strauss i retrospekcje jak pracował z zespołem nad bombą. Sam Oppenheimer wydał mi się nijakim człowiekiem, nie budził emocji.

ocenił(a) film na 9
profanum91

Film nazywa się OPPENHEIMER. Nie 'projekt Manhattan'. Nolan nigdy nie reklamował go jako samej historii o stworzeniu bomby, środowisku naukowców w tamtym okresie itd - to zawsze miała być opowieść skoncentrowana na Oppenheimerze. To Twoja wina, że dałeś się nabrać, nikogo więcej, a już na pewno nie filmu.

ocenił(a) film na 5
gaba16

no dziwne bo na plakacie jest bomba czy raczej eksplozja nią spowodowana. Na trailerze 3/4 albo i więcej ujęć dotyczy właśnie bomby https://www.youtube.com/watch?v=uYPbbksJxIg
Więc o czym Ty mówisz dziewczynko? JAk nie reklamował. A film to 3/4 ale te szare kadry i przesłuchania przed komisją. Więc Nolanik ładnie nakłamał w trailerach...

ocenił(a) film na 10
profanum91

Stworzył po prostu punkt zaczepienia dla widzów żeby poszli do kina I cieszyli się tym filmem jak większość osób które na niego poszła."Oppenheimer" a nie "Projekt Manhattan":))

ocenił(a) film na 9
profanum91

Ale co Ty chciałeś zobaczyć? 3 godziny wybuchającej bomby? Ja przyznam szczerze wiedziałem co nieco o Opim, aczkolwiek zaskoczył mnie fakt politycznych zagrywek. Tego było zdecydowanie tu za dużo.

yaceek

Nie miałam żadnych oczekiwań przed seansem bo poszłam przypadkowo, ale myślałam skoro aż tyle było zachwytów nad tym filmem to zobaczę prace nad projektem a niekoniecznie proces sądowy.

ocenił(a) film na 10
profanum91

Bo Oppenheimer jest najbardziej z tego/bomby znany, ale jeśli film na tytuł od nazwiska kogoś to chyba logiczne, że to będzie głównie produkcja o tej osobie i o jej losach, a reszta będzie dodatkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones