PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9896}

Podejrzenie

Suspicion
7,1 4 046
ocen
7,1 10 1 4046
6,9 12
ocen krytyków
Podejrzenie
powrót do forum filmu Podejrzenie

ach ten Cary Grant - Hitchcock chciał innego zakończenia - Lina jest pewna ze John chce ja zabic by zdobyc pieniądze z ubezpieczenia, pisze list do swojej mamy w którym opisuje swe podejrzenia, najwaniajsza staje sie "scena z mlekiem", które przynosi jej do łóżka Johny; Lina podejrzewa że jest tam trucizna, mimo to wypija mleko, wczesniej jednak prosi Johnego o wysłanie listu; mleko jest zatrute, Lina umiera; ostatnie ujęcie - Johny z usmiechem na ustach wrzuca list do skrzynki i tym samym niewiedzac o tym wydaje na siebie wyrok...

dlaczego wiec zakonczenie jest inne.. producent nie zgodził sie by Cary Grant był nagatywnym bohaterem, zbyt wielki i popularny był z niego aktor..., chciał nawet usunąć wszelkie fragmenty filmu które rzucaja na niego jakiekolwiek podejrzenie, proponowano tez całą serię zakończeń oczyszczajacych Johnego;

Hitchcock po cichu żałował ze te rolę dał Grantowi,
zakończenie filmu jest zatem kompromisem, nie znamy do końca intencji Johnego z ukłonem w strone jego niewinnośći..

dubra

dobra książka, co nie?

Leon_B_Fink

A dobra, nie da się ukryć. Też ją czytałem ;)

ocenił(a) film na 9
dubra

Czytałem o tym. Takie zakończenie byłoby lepsze, a tak cały film jest nieco nadpsuty przez ten finał... Za to ode mnie "tylko" 9/10.

ocenił(a) film na 7
dubra

Aaa. To już wszystko jasne, wszystko mi się podobało w tym filmie oprócza zakończenia. Według mnie było zbyt naciągane i poniżej poziomu hitchcocka. Dziękuje że wyjaśniłeś historię tej końcówki.

dubra

No właśnie, zakończenie było co najmniej niewiarygodne. Nawet nie o to chodzi, że nieprawdopodobne, ale tak jakby sami twórcy nie chcieli do końca przekonać o tym, że to o to chodzi...

dubra

Szkoda, że Podejrzenie się tak skończyło ;( Według mnie popsuło to całokształt, ale i tak film świetny

ocenił(a) film na 9
Nick_the_Greek

A ja i tak pomyślałam, że Lina znowu dała się zwieść, choć faktycznie pierwotna wersja zakończenia lepie pasowałaby do klimatu filmu.

ocenił(a) film na 6
neriende

Co za idiotyzm. Bez tego zakończenia film (słaby jak na Hitchkocka) straciłby jeszcze więcej.

Mistrz zwodził nas przez cały film twierdząc, że Cary Grant jest mordercą. Na samym końcu puszcza jednak chytre oko do widza, ponieważ to jednak nie on. ;) To było świetne. Szkoda jednak, że to w taki błahy dosyć sposób zostało pokazane.

ocenił(a) film na 4
dubra

Ten film trochę w swojej wymowie przypomina mi rymowanki typu :
"Tam na wzgórzu stoją zbóje, mają po kolana... miecze".
Nawet niezły suspens, takie 7+ do 8/10 w mojej prywatnej skali, gdyby nie ta końcówka, w której jak gdyby producent filmu robi z widza idiotę. Obraz traci wymowę, na którą pracował przez kilkadziesiąt minut. Staje się niespójny i nieelegancki. To najcięższa przewina, największy kaliber grzechu zaprzepaszczenia naprawdę dobrego kawałka kinematografii.
Musi też być stosowny werdykt, niestety, ale z ciężkim sercem 4/10...
PS. Irytujące w filmach Hitchcocka jest jak aktorzy zwracają się do siebie per Old boy. Czy w tamtych latach to zawołanie aby na pewno było takie popularne ?

ocenił(a) film na 8
erea

mnie również nie podobała się końcówka.

kino hitchcocka jak zwykle świetne,ale irytujące jest że w niemal każdym obrazie produkcji z tamtych lat końcówka jest z happy endem.

mimo wszystko film ogląda się świetnie i dla mnie werdykt 4/10 jest niezasłużony.

8/10

ocenił(a) film na 7
dubra

No właśnie nieco przesadzone opinie z tym podejściem do zakończenia, bo ono wcale nie jest jednoznaczne. Johnnie to był dobroduszny lekkoduch i notoryczny kłamca, dlaczego miałby w końcu powiedzieć żonie prawdę?

ocenił(a) film na 8
Lejzorek

Niezwykle cierpiałem czytając książkę. Takie nagromadzenie chamstwa, niewierności, idiotyzmu...aż ciężko to pojąć. Zastanawiało mnie jak Hitchcock wyjaśni niedorzeczność posunięć Liny. Przecież nie mógł dosłownie przerysować tego, co zapisano na kartach kryminału, bo nikt by w to nie uwierzył. Nawet zaślepiona miłością, niedorozwinięta kobieta nie wróci przecież do zdradliwego mordercy, gdy na horyzoncie pojawia się uroczy Ronald. Widocznie podobnie uważał mistrz i wyciął to i owo. Przekonuje mnie jego ekranizacja. Trzyma się kupy i zwodzi do końca. Szkoda zakończenia bo akurat to w powieści powalało, niemniej także filmowy "happy end" ma swoje zalety.

Buka

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka na moim blogu; http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Za oddanie głosu będę wdzięczny:)

Lejzorek

jak wyżej

ocenił(a) film na 8
dubra

Wiedziałem, że coś w tym musi być.... Jeszcze na parę sekund przed pojawieniem się napisu The End spodziewałem się, że wyrzuci Linę z samochodu. Trzeba przyznać, że zakończenie jednak zaskoczyło....

dubra

Ja tam wole wierzyć, że Cary jest mordercą, a Lina jak zwykle wierzy w każde jego słowo. Na szczęście nie jest to aż tak do końca wyjaśnione. Wprawdzie mówi coś o tym, że pójdzie siedzieć, ale pewnie coś wymyśli, a Lina w końcu dostanie za swoje

ocenił(a) film na 10
dubra

Dzięki za wyjaśnienie, scena z mlekiem była genialna, a zakończenie zupełnie nie pasowało do całego filmu.

ocenił(a) film na 10
dubra

Nie jestem zupełnie przekonany do zakończenia, które planował Hitchcock. Lina przez cały czas nie ufała mężowi, a ten był wyraźnie zły, gdy wtrącała się do interesu, w który dodatkowo wciągnął swego przyjaciela. Myślę, że Johnnie nie wysłałby tak po prostu listu do matki Liny, tylko sprawdziłby jego treść i wtedy pozbyłby się dowodu przeciwko sobie. Niejednoznaczne zakończenie, które ostatecznie znalazło się w filmie, pozostawia widzom pole do interpretacji. Moim zdaniem Johnnie czyhał na życie małżonki, ale był bardzo ostrożny i nie pozwoliłby sobie na popełnienie błędu, przez który jego zbrodnia zostałaby wykryta.

ocenił(a) film na 7
dubra

"producent nie zgodził się by Cary Grant był negatywnym bohaterem" - ale i tak zagrał tutaj chyba największego dupka w całej swojej karierze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones