PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6026}

Powiesić go wysoko

Hang 'Em High
7,1 7 412
ocen
7,1 10 1 7412
Powiesić go wysoko
powrót do forum filmu Powiesić go wysoko

Well done

ocenił(a) film na 7

Pierwszy amerykański występ na dużym ekranie Eastwooda, jeszcze z wyraźnymi wpływami wpływami trylogii "dolarowej" Leone. W sumie można by powiedzieć, że to takie spaghetti po amerykańsku, choć widać, że reżyser starał się również w możliwie dużym stopniu nawiązywać do tradycyjnego westernu. To, co łączy ten film z takim "Za garść dolarów", to przede wszystkim postać głównego bohatera - już nie bezimiennego, ale wciąż małomównego, pozostającego gdzieś na uboczu i kierującego się własnym kodeksem moralnym. Bardziej dosłowny niż w klasycznej końskiej operze jest także sposób ukazywania przemocy. Przyznam, że "Powiesić..." oglądałem ze sporą satysfakcją. Fabuła jest nieskomplikowana, ale zręcznie poprowadzona, akcja wciąga w zasadzie od samego początku. Pierwotnie rzecz była planowana jako pilot serialu telewizyjnego (mam na myśli sam scenariusz), co miejscami jest widoczne, ale mi bynajmniej w odbiorze nie przeszkadzało. Clint stosuje swe ulubione miny, rozprawia się ze swymi wrogami bez litości, ale potrafi też okazać serce. I o to chodzi - za to przecie faceta lubimy. A jako ciekawostka - krótki epizod Dennisa Hoppera w roli obłąkanego więźnia.

użytkownik usunięty
Caligula

Dokładnie, pozytywne zaskoczenie w postaci amerykańskiego s.westernu :)

ocenił(a) film na 6
Caligula

Widziałem w tytułowych napisach nazwisko Hoppera ,przez cały film go wypatrywałem ,a tu cwaniak się ukrył pod postacią szaleńca... ;-) . Brakowało mi w filmie tego "czegoś" , trudnego do określenia , co sprawiłoby że nie wkurzałbym się na niedoróbki .Najbardziej drażniła mnię muzyka niby tradycyjnie westernowa ,ale natrętna i nie wspomagająca akcji , oraz brak takiego 'rytmu' opowieści który wciągnął by w film jeszcze bardziej .Daję 5\10 ,polecam jako ciekawostkę .

ocenił(a) film na 7
Caligula

Ładnie ujęte. Popieram również ocenę, ode mnie też 7/10 bo film pozostawia pewien niedosyt ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones