PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334999}
6,8 114 398
ocen
6,8 10 1 114398
4,8 15
ocen krytyków
Warcraft: Początek
powrót do forum filmu Warcraft: Początek

"Film Warcraft: Początek najpierw zadebiutował w 11 krajach, gdzie zajął pierwsze miejsce i zebrał 9,3 mln dolarów. Do końca weekendu widowisko pojawi się łącznie w 20 krajach. I jak na razie przewyższa wstępne prognozy. Analitycy twierdzili, że w weekend film zbierze jakieś 20 mln dolarów z tych światowych rynków, a teraz wychodzi na to, że osiągnie ponad 30 mln dolarów. W Niemczech i Rosji osiąga lepsze wyniki niż Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości."

Oby tak dalej ;)

ocenił(a) film na 9
niknil20

Juz jest ponad 31mln :) a dzisiaj wchodza kolejne kraje. Cos mi sie wyaje, ze Ci analitycy cos swiadomie chca zanizyc frekwencje.

użytkownik usunięty
Monarch91

"Cos mi sie wyaje, ze Ci analitycy cos swiadomie chca zanizyc frekwencje."

Dlaczego?

ocenił(a) film na 9

Rzekomo ma bardzo antyimigrancki wydźwięk ;)

użytkownik usunięty
Lubiezny

To raczej dobrze.

ocenił(a) film na 9

Z naszego zdroworozsądkowego punktu widzenia, owszem :D

Z punktu widzenia lewicowych krytyków (a nie oszukujmy się, na zachodzie tego tałatajstwa w branży jest przeważająca większość), antyimigrancki przekaz jest nie do zaakceptowania ;-)

użytkownik usunięty
Lubiezny

Wiem poprawność polityczna i lewicowość, to temat rzeka.

Niestety, ale moim zdaniem chodzi tutaj o kwestie przetrwania konkretnej cywilizacji i kultury. Takie sprawy nie powinny być upolityczniane i to od lewicowej strony.

To dobro nas wszystkich.


W sumie od tej strony od której piszesz jest całkiem sensowne. Bo nie widziałem sensu w spisku przeciw temu filmowi na płaszczycznie finansowej , bo przecież film sam w sobie nie jest jakimś wielkim zagrożeniem dla Star Wars czy komiksowych filmów, które teraz z niesamowitym natężeniem zalewają kina.

Co za problem iść na parę filmów?

ocenił(a) film na 9

No co Ty? Przecież bycie nietolerancyjnym jest niedozwolone. Zachodni świat jest nietolerancyjny wobec nietolerancji. Albo myślisz tak jak oni chcą, albo oni Cię nazywają nazistą i jakimś-fobem (za "jakimś" podstaw to czego nie popierasz). Z tego co widzę to tak to działa.

Nie wolno pokazywać przybyszy z innego świata w roli agresorów, którzy napadają na tubylców bo to przecież "oczywiste", że film jest antyimigrancki. Jakby było w drugą stronę, czyli to wredni tubylcy biją niewinnych przybyszy byłoby lepiej :D

użytkownik usunięty
Dentarg

Ja jestem nazistą, a oni komunistami i kulturowymi marksistami ;)

No ale takie określenia już nie są popularne.

Poza tym zachód ma tak spaczone rozumienie tego czym jest komunizm, socjalizm, a Stalina postrzegaja jako fajnego wujka, który czasem tylko był bardzo surowy, że jeszcze by takie określenia traktowali jako naznaczone czymś pozytywnym.

Jednak wschodnia Europa przez doświadczenia stalinizmu lepiej rozumie co idzie za tymi określeniami.

ocenił(a) film na 9

Sam osoboscie jestem libertarianinem laseferyta (wolnosciowcem) i jak slysze o gwaltach i innych napasciach na "wolnosc innych ludzi" to mi sie karabin sam w reke wklada :) Dobrze, ze mieszkam w UK i tutaj jeszcze ludzie maja jakotaka swiadomosc. W porownaniu np do takiej Szwecji).

Co do spisku krytykow o ktorym piszesz to ja osobiscie widze zupelnie inne podloze ich dzialania. Tydzien przed "Warcraftem" do kin wchodza "Zolwie Ninja", a w dniu premiery "obecnosc 2" i "Iluzja 2". Oba sa dziwnym trafem wyjatkowo promowane przez "krytykow" na niekorzysc "Warcrafta" :)

ocenił(a) film na 7
Lubiezny

Czyli film odniesie sukces, bo tych którzy sprzeciwiają się imigrantom jest więcej niż lewackich krytyków. Dla mnie to dodatkowy powód zeby obejrzeć ten film :D

ocenił(a) film na 7
niknil20

Ja też pójdę na ten film, przyznaję, że trochę liczę na to, że ten filmodniesie sukces ale to dlatego by była druga część i by się w niej trolle pojawiły :> Ileż można czekać by ich zobaczyć w jakimś cinematicu?

Moai

Trolle mogą się pojawić już w pierwszej części w wersji na blu-ray. Pierwotnie była w filmie scena z trollami ale została wycięta w celu skrócenia filmu.

ocenił(a) film na 7
Muruu

No właśnie dla mnie to jest ta rasa co definiuje Warcraft- nie orkowie, nie ludzie, nie elfy ale właśnie trolle. Takiej fantastycznej kreacji dawno nie widziałam, ale paradoksalnie są prawie w ogóle nie używani albo używani jako tzw "loot pinata", a to jest taka przekozacka rasa.

Gdybym ich zobaczyła w akcji to obawiam się, że bym miała reakcje podobne do tzw. "fangirls" xD

Ale czuję, że kupiłabym film na dvd jeśli miałby te uzupełnienia, które zostały wycięte.

ocenił(a) film na 9
Moai

Duncan zapowiedział, że na Bluray wyjdzie rozszerzona wersja filmu, więc jeśli pierwotnie miały być trolle to właśnie w tej wersji powinny być :)

ocenił(a) film na 7
Dentarg

Ktoś na reddit wrzucił jakiś zamazany obrazek który miał być wizerunkiem trolla w książce, ale za mało było widać by stwierdzić co to w ogóle przedstawiało.

Eh ile bym dała by zobaczyć coś takiego na ekranie: http://i.imgur.com/eYck53I.jpg

A druga rzecz, ja bym chciała aby zrobili podobna historię z Zul'Jinem. Ten gościu tylko walczył o swój dom, a zrobiono z niego waidomo co. Za mało ludzi jest świadomych, że to właśnie elfy zaczęły konflikty z trollami a nie odwrotnie. A Amani są najbardziej poszkodowani tutaj : /
No i chciałabym aby wreszcie potał film co pokazuje elfów jako "tych złych" bo mam ich szczerze dość jako wiecznie tych dobrych, tych pięknym za którymi powinniśmy z definicji stać -_-

ocenił(a) film na 9
Moai

Masz "złe" elfy czyli Blood Elfy. Highborne też święte nie są.
W świecie Warcrafta jest tak, że jak efy stają się złe, to przeżywają również fizyczną metamorfozę np. Satyry, Nagi i inne podgatunki.
A trolle to fajna rasa, według lore pierwsza śmiertelna i od niej powstały elfy.

Spoiler:

Podobno w dodatkowych materiałach ma być scena retrospekcyjna w której jest pokazane jak Medivh kończy wojnę ludzi z trollami. Pewnie o to chodziło. Głowy nie dam za tą informację, bo wyczytałem to w komentarzach na yt ;)

Back to School

Niestety nie będzie tej sceny nawet w rozszerzonej wersji :/

https://twitter.com/manmademoon/status/737339823644545025

ocenił(a) film na 9
Puchy11

No ale jak za drogo, skoro ta scen już jest? :(

ocenił(a) film na 9
Back to School

"was too expensive to do"

Tej sceny najwidoczniej nie ma. Była w planach, ale jej nie nakręcili, bo była za droga w wykonaniu i nie miała związków z główną fabułą filmu.

ocenił(a) film na 9
Dentarg

A myślałem, że jest nakręcona tylko za droga żeby ją wstawić :/

A spin off o wojnach z trollami na pewno nie zrobią, więc to była jedyna okazja żeby coś takiego zobaczyć :(

użytkownik usunięty
niknil20

W jakich krajach najlepiej zadebiutował , Warcraft Początek ??

ocenił(a) film na 9

Jak narazie premiera byla tylko w paru (nastu) krajach :) najlepiej Rosja wypadla. Swiatowa premiera 10-tego i wtedy zaczna oficjalne liczenie :D haha obstawiam, ze Chiny wypadna najlepiej.

ocenił(a) film na 9

No i mamy sukces! Na pochybel tym specjalistom od "krytykowana i szacowania" :)
Jak podaje portal "deadline" - Warcraft zarobil juz prawie 70mln dolarow i to przed swiatowa premiera.

Szacunki na niedziele:
Francja (od 25tego) - 6-7mln
Niemcy (od 26tego) - 8mln
Rosja (od 26tego) - 14,9mln

Nie zliczono jeszcze zyskow ze sprzedarzy w UK , ale jest juz pewne ze jest #1 na wyspach.

Tak trzymac Warcraft!

Monarch91

Kto jak ko ale Blizzard potrafi robić kasę.

ocenił(a) film na 9
Monarch91

Kapitalnie :) Niech zarobi jak najwięcej i niech kolejne części wreszcie rozwiną skrzydła do 3 godzinnych filmów.

ocenił(a) film na 8
Dentarg

Mam nadzieje, że film właśnie na tyle otworzy oczy studiu, że pozwolą w następnym filmie dać więcej czasu antenowego. Niepotrzebnie obcięli Duncanowi taśmę. Bo z tego co mi wiadomo, Duncan nie miał zamiaru nic wycinać, ale studio uznało, że "Tak jest lepiej" ...

Z ich perspektywy tak jest bezpieczniej finansowo, bo film jest w zasadzie eksperymentem, w końcu potężna marka gier wchodzi na rynek filmowi i nie wiadomo jak sobie poradzi, woleli więc dmuchać na zimne i otworzyć furtkę wolności dopiero następnym razem, gdy nabiorą zaufania.

ocenił(a) film na 9
sawto1

Też mam taką nadzieję. Po usłyszeniu wielokrotnie powtarzanej opinii, że film bardzo pędzi do przodu i brakuje rozwoju bohaterów, bałem się, że skrócenie filmu całkiem go popsuje i film zwyczajnie okaże się klapą finansową. Byłoby mi najbardziej szkoda Duncana, bo widać, po samych urywkach które trafiły do sieci, że mnóstwo pracy, energii i pasji włożył w ten film.

Na szczęście film zarabia :)
Jeszcze tylko 5 dni i dorzucę swoje "5 gr" do wyników BO :P

ocenił(a) film na 8
Dentarg

Super :)

Ja niestety dopiero koniec czerwca i ujrzę Warcrafta. Dziewczyna do mnie przyjeżdża i mam zamiar z nią iść, bo sama nigdy nie grała w Warcrafta, a dobrym fantasy nie pogardzi.

Wtedy też mam zamiar napisać obszerną, długą recenzję. A Ty? Napiszesz recenzję? Czy bardziej opinię??

ocenił(a) film na 9
sawto1

Bardziej opinię. Nie jestem na tyle dobry w pisaniu, żeby porywać się na całe recenzje.

użytkownik usunięty
sawto1

Oglądałeś inne filmy filmy Duncana ? Ja nie , to mój pierwszy film z jego udziałem .

ocenił(a) film na 8

Oglądałem Moon i Source code. Oba mnie mocno wciągnęły i uważam je za dobrze nakręcone produkcje.

ocenił(a) film na 9
sawto1

O, Source Code też Duncana? Dwa dni temu to oglądałem :D Też fajny film.

ocenił(a) film na 9

Ja widziałem Moon. Polecam, dobry film.

użytkownik usunięty
Dentarg

A jaki to gatunek filmu ?

ocenił(a) film na 9

http://www.youtube.com/watch?v=zcz9GOifnB4

Dramat, Sci-fi :D

użytkownik usunięty
Dentarg

Jeśli ciebie to pytanie wkurzyło , to przepraszam .

ocenił(a) film na 9

Nie wkurzyło, ten filmik z "to jest dramat, k*rwa" to miał być żart.

użytkownik usunięty
Dentarg

ok zobacz na tego linka https://www.youtube.com/watch?v=wIIKUpryl2Q . I daj mi znać co myślisz o tym filmie .

użytkownik usunięty
Monarch91

Bardzo sie ciesze że taki sukces , odniósł w tych krajach . Ciekawe tylko jak w Polsce będzie , z tym filmem

ocenił(a) film na 9
niknil20

Aktualne wyniki w box office:


"Legendary and Universal Pictures’ Warcraft expanded to eight more markets this frame, after debuting with $31.8M in 20 last weekend which included key plays like Russia and Germany. The sophomore session brings the total markets in release to 28 with an estimated $29M to be added through Sunday. That would take the cume to $69.1M. And this is before it hits China on Wednesday — where it is expected to be a beast.

On Friday, the Duncan Jones-helmed adaptation of Blizzard Entertainment’s video game phenom added $5.9M for a $53.9M total. In new invasions this session, Warcraft landed No. 1 starts in seven. Of those, Spain leads with $895K after bowing on Friday and taking 56% of the box office share. Brazil debuted with $921K over Thursday and Friday, in No. 1, with 40% of the market.

Warcraft has 37 more territories to open over the next two months. Next weekend, it hits North America, but international is going to be the bulk of this beast. Most importantly, it travels to China on June 8 in a rare pre-U.S. debut for a big Hollywood movie, and as such will take advantage of the Dragon Boat Festival holiday. The Middle Kingdom is the world’s biggest gaming market and Warcraft is looking at an Orc-sized start for Legendary there where it releases through China Film Group and Huaxia. Pre-sales are beyond strong and the marketing machine has been in full multi-player mode."

Źródło:

http://www.wowhead.com/news=253386/warcraft-movie-featurettes-on-stormwind-the-h orde-costumes-and-orc-camps-syfy-ex


Zobaczymy, czy w Chinach będzie przynajmniej w połowie tak dobry wynika jak zapowiadają.

ocenił(a) film na 9
Back to School

Mnie bardziej zastanawia fakt czy w USA bedzie tak slaby jak zapowiadaja. Bo "Iluzja2" i "Obecnosc2" to nie sa AZ tak mocni kontrkandydaci na jakich ich krytycy maluja. Moim zdaniem szacunki mocno przesadzone.

W Chinach RACZEJ padnie rekord, a nawet jak nie padnie to i tak film zarobi najwiecej ze wszystkich w "panstwie srodka". Studio Legendary nalezy do Wanda Group - Cinskiego potentata . Wiekszosc ze sprzedazy pozostanie wiec w rekach producentow. Inne marki zmuszane sa tam do oddania wiekszosci zyskow na tym terenie, wiec "Warcraft" stoi na wyjatkowo dobrej pozycji. Stad taka nasilona promocja filmu w Azji :)

Monarch91

Blizzard doskonale wiedział co robi oszczędzając na marketingu w europie i wyciągając główne działa na Chiny

użytkownik usunięty
Muruu

Nowa strategia, oszczędzanie na marketingu.

Oszczędzanie na nauce, oszczędzanie na zagadywaniu do dziewczyn, oszczędzanie na zarabianiu.

Tak sensownie to brzmi ;D

ocenił(a) film na 5

Ooo to trzecie to znam


:(

ocenił(a) film na 8
niknil20

Mam kolegę we Francji, który wczoraj był na Warcrafcie. Oto jego opinia:

Hey Tom, I just saw Warcraft. And well, Duncan Jones and Blizzard did a very good job globally, compared to trailers... ^^ Even if I never played to any Warcraft games, the movie was rather enjoyable. But that's maybe the main default, I would say ; there is too much fan service to my taste, to the point that a Warcraft gamer and a non-Warcraft gamer will have a completely different experience. Anyway, it still pretty good for me, I heard there will be others films, I'm ok with that ^^

Spytałem go również o soundtrack: Globally I enjoy the soundtrack, it fit well with the movie there is no problem on that point. There is a kind of dark orcs theme which is pretty simple musically speaking but very effective in the movie. This is more or less the only "theme" that I remembered. The rest of the soundtrack is for me efficient, yes, I think it's the word.

ocenił(a) film na 9
sawto1

"Even if I never played to any Warcraft games, the movie was rather enjoyable"

I o to chodziło :)

niknil20

Tymczasem Warcraft drugi weekend z rzędu utrzymuje pierwsze miejsce Box Office w krajach w których już zadebiutował. A to oznacza, że film nie ma syndromu króla-tylko-pierwszego-weekendu, jak życzyli mu niektórzy hejterzy. Wiele osób chodzi na Warcraft do kina więcej niż 1 raz.

użytkownik usunięty
Muruu

To ciekawie, ale wyniki mówią wszystko- 70 milionów.

A co to jest. Trzeba czekać na Chiny i USA, żeby było czymkolwiek się chwalić.

Na razie niestety nie ma i to jest fakt.

ocenił(a) film na 9

Zgodzę się z tym że wyznacznikiem będą tutaj USA i Chiny. Ale czy 70 melonów na kraje w których Warcraft zadebiutował na razie to mało?

ocenił(a) film na 5
niknil20

Do szczęścia pozostało jeszcze tak około 300 milionów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones