PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143358}
5,9 33
oceny
5,9 10 1 33
Wild in the Streets
powrót do forum filmu Wild in the Streets

LSD Holocaust

ocenił(a) film na 7

Max Flatow to młody geniusz, miliarder i bożyszcze młodzieży. Jego popularność pragną wykorzystać politycy, ale on sam prędko odkryje, że równie dobrze sam może sięgnąć po władzę...
Satyra zarówno na świat wielkiej polityki, jak i na kult młodości, który tutaj przyjmuje wyjątkowo groteskową formę. Przyznam, że pomysł, aby wszystkich powyżej 30-tki wysłać do obozów koncentracyjnych i tam bez ustanku faszerować LSD, wyjątkowo przypadł mi do gustu. Film jest skrajnie niepoważny, dobrze przy tym zagrany (Christopher Jones - przerysowany w stopniu odpowiednim, Shelley Winters jako jego matka, Ed Begley, młody Richard Pryor) i opatrzony sporą dawką zacnego rock'n'rolla. Tak zapewne wyglądałby w latach 60-cyh "Pan Smith" - antyutopia na kwasie, łącząca pastisz i kiczowaty musical. Najzabawniejsze jest zaś to, że w momencie premiery istnieli ludzie, którzy brali "WitS" całkiem serio. No cóż, miło by było, ale to jednak tylko surrealistyczne marzenia.

Caligula

Hmm... już któryś raz przeglądam interesujący mnie, mniej znany film i trafiam tam na Ciebie. I zwykle podobają mi się Twoje komentarze :) Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones