PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11100}

Złodziej w hotelu

To Catch a Thief
6,9 8 521
ocen
6,9 10 1 8521
6,1 15
ocen krytyków
Złodziej w hotelu
powrót do forum filmu Złodziej w hotelu

Świetna komedia sensacyjna (z dreszczykiem jak to się dawniej mówiło). Świetny, lekko-popołudniowy klimat i humor opowieści. No i przede wszystkim piękna, zalotna Grace Kelly (nic dziwnego, że Reiner stracił dla niej głowę). Więc pytam - co tu chcieć więcej?
Dla mnie to wystarczy, choć pewnie wielu będzie kręcić nosem. Zwłaszcza, że nie jest to typowy Hitchcock. Nie ma tu zbrodni, nie ma suspensu. No i sam film raczej popadł w zapomnienie. Ale mimo to pod pewnymi względami jest to naprawdę wyjątkowe cudo! A przyjemność z oglądania Grace Kelly w tym filmie - to naprawdę coś warte zapamiętania!

użytkownik usunięty
srick.pl

Komedia to raczej nie jest. Bardziej kryminał.

ocenił(a) film na 8

Wybacz, ale to nie jest typowy kryminał. Owszem wątek zagadki jest, ale bohaterowie, sytuacje, wszystko takie z przymrużeniem oka. Podobnie współczesny RED. Są to filmy, które mają przede wszystkim bawić a nie wikłać się w intrygi.

ocenił(a) film na 8
srick.pl

Racja. Cały czas temat "kryminalny" był prowadzony lekko i z humorem. To czysta komedia kryminalna, a nie kryminał z elementami komedii. Zresztą obojętnie jakbyśmy zaszufladkowali ten film to na pewno warto obejrzeć. Ten Reżyser tworzył niepowtarzalne kino ...

ocenił(a) film na 5
srick.pl

na pewno nie najlepszy, miał lepsze. ten jest średni jak na tego reżysera.

ocenił(a) film na 8
panna_x_filmweb

W porządku. Pewnie większość zgodzi się z tobą, że miał lepsze filmy. Ale mnie osobiście te "lepsze", wcale tak bardzo się nie podobają. Dużo bardziej cenię sobie akurat "tego" Hitchcocka.

ocenił(a) film na 5
srick.pl

a polnoc-polnocny zachod widziałeś? też jest raczej komedią i też gra tam cary grant, jak lubisz ten styl to moze by Ci rowniez przypadlo do gustu.

ocenił(a) film na 8
panna_x_filmweb

Owszem. Widziałem. Również lubię ten film. Chociaż w życiu nie nazwałbym go komedią :P
W ogóle filmy z Cary Grantem mają w większości przypadków swoisty urok i dużą dozę lekkości. Tej komediowej, aczkolwiek - ja bym to określił mianem "łobuzerskiego" wdzięku. Doskonałym przykładem może tu być "Arszenik i stare koronki". Chociaż z drugiej strony nie podobają mi się "Podejrzenie" i "Osławiona" (oba Mr. Hitchcocka). No ale nie wszystko zawsze wychodzi :P

ocenił(a) film na 5
srick.pl

no wiem, ze kazdy lubi co innego. mnie osławiona nawet uszla. nie ze jakos nadzwyczajnie mi się podobala ale moze byc. tak na 6/10 jak dla mnie. z kolei niezbyt podobal mi się slynny zawrot glowy dla mnie byl okropnie nudny. m jak morderstwo ktore tez uchodzi za kultowe tego rezysera dla mnie tez bylo tylko srednie/niezle. tak na 6.
z kolei potrafily mi sie spodobac mniej popularne filmy tego twórcy np. urzeczona, bałkany, trema. z tych znanych to najbardziej lubię psychozę i nieznajomych z pociągu.

ocenił(a) film na 8
panna_x_filmweb

Otóż to "słynny zawrót głowy" jest najbardziej dennym filmem jaki zrobił. No może znalazłbym jeszcze kilka podobnych "zawodów", ale ten jest wyjątkowo "bolesny", bo strasznie przereklamowany. U mnie jest tak, że osobiście wkurza mnie ten zachwyt nad Hitchcockiem. Rozumiem, że wówczas może to on był rzeczywiście Kimś. Wielki, innowacyjny, wspaniały twórca kina...
Ale oceniając go z obecnej perspektywy, w życiu nie nazwałbym go "dobrym" reżyserem. Raczej dobrym rzemieślnikiem w jednej, wąskiej kategorii kina gatunków.
"Okno na podwórze" i "Ptaki" to jest moim zdaniem szczyt jego reżyserskich możliwości. Za to "artystycznie" bardziej cenię sobie film "Wyznaję". Jednak wszystko to nie wychodzi poza obręb 7-8 pkt w tej skali ocen.

ocenił(a) film na 5
srick.pl

jak na tamte czasy byl innowacyjny. teraz technika poszla z postepem a i my widzielismy juz tyle filmow ze nic nas prawie nie zaskakuje. ja osobiscie lubie w miare jego filmy, klimat itd, choc tez tak na 7 czy 8 w skali,co uwazam ze i tak jest wysoko w porównaniu do sporej ilosci wspoleczesnych ktore sa juz tak wtorne, schematyczne i nieraz przeladowane efektami specjalnymi.
co do wąskiej kategorii, to specjalizowal się w tym, co mu bylo najblizsze i najlepiej wychodzilo, po co miałby na sile robić cos z innego gatunku. wielu rezyserow ma waską kategorie, tworza w okreslonej ulubionej konwencji np. Hoffman filmy w historyczno-kostiumowej oprawie, Wajda polityczne, Cameron wysokobudzetowe filmy-widowiska, Lynch filmy surrealityczne, Mann filmy akcji, Burton groteskowe w mrocznej, baśniowatej oprawie- jedni powiedza ze to ich znaki rozpoznawcze inni ze zawężona kategoria jednego typu filmow.
mnie to osobiscie nie przeszkadza, niech robi jeden typ filmow a dobrze, niz wiele a srednio czy kiepsko.
mam pytanie, skoro to jeden z Twoich ulubionych filmow to powiedz mi, bo mi umknelo kto i dlaczego zabil Foussarda?

ocenił(a) film na 8
panna_x_filmweb

Nie tyle ulubionych, co po prostu przyjemnie mi się go oglądało. ale to było ze 3-4 lata temu i już nie pamiętam o co pytasz. tzn. patrząc po aktorach chodzi ci zapewne o ojca tej dziewczyny co się podkochiwała w bohaterze? A on - była taka scena, że fałszywy Cat wspinał się po ścianie i spadł. Tylko nie pamiętam już dlaczego... Tam była jakaś przepychanka. Tyle kojarzę. Ale na pewno da się to sprawdzić na YT :))

ocenił(a) film na 8
srick.pl

Ogólnie dobry film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones