PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716806}
7,7 6
ocen
7,7 10 1 6
Order of Battle: World War II
powrót do forum gry Order of Battle: World War II

Już wyszła

ocenił(a) grę na 7

Jak wyżej. Całkiem fajna, czuć ducha Panzer Generala.

ocenił(a) grę na 6
nyggy

Ale tylko trochę czuć wg mnie statystyki jednostek zostały w tej grze mocno spieprzone :(

ocenił(a) grę na 7
tomucho77

Fakt faktem, że są niedoróbki. Samoloty są kompletnie bezużyteczne kiedy chcemy bombardować jednostki naziemne przeciwnika, bombowce nie zadają praktycznie żadnych strat a są przy tym dziesiątkowane przez artylerię plot przeciwnika (która z kolei jest zbyt OP). Plus sztuczna inteligencja czasami zachowuje się dziwacznie, zwłaszcza w czasie bitew morskich (samobójcze szarże niszczycieli, czy wykorzystanie lotniskowców jako okrętów artyleryjskich). Poza tym niektóre scenariusze są mocno niedopracowane, zwłaszcza przy kampanii amerykańskiej.

Ale ogólnie gra mi się podoba, bardzo wciąga. Gdybym mógł dałbym 7.

ocenił(a) grę na 6
nyggy

No jakim nr. patcha grasz ?

ocenił(a) grę na 7
tomucho77

4.5.0.18735

ocenił(a) grę na 6
nyggy

Czyli najnowszy myślałem może że najnowszy patch zlikwiduje te małe niedoróbki.

ocenił(a) grę na 7
tomucho77

Znalazłem dwa bugi. Pierwszy to znikające samoloty na lotnisku. Wylądowałem 4 maszynami na lotnisku i w następnej turze hangar był pusty. Tych punkcików lotniczych nie przybyło jak przy zestrzeleniu, maszyny po prostu wzięły i wyparowały. Niestety zorientowałem się za późno żeby wczytać sejw z poprzedniej tury i musiałem zaczynać mapę od nowa (grałem Japończykami, inwazja Brisbane).

Drugi to znikający dowódcy. To musiał być jakiś łańcuch bugów bo zdarzyło mi to się na następnej mapie (Nowa Zelandia). Wyparowali wszyscy, dowódcy marynarki, wojsk lądowych i powietrznych. Nie mam pojęcia co się stało, ponowne wczytanie nic nie dało. Dlatego warto często zapisywać stan gry.

ocenił(a) grę na 6
nyggy

A u mnie nie było takich bugów :)

nyggy

Mozna ustawic automatyczny save po kazdej turze...

nyggy

Ja mialem buga zwiazanego chyba z zaopatrzeniem, Otoczylem japonska piechote czterema jednostkami marines, Nie zadawaly zadnych obrazen, a dostawaly w odwecie. Dopiero jak podplynal moj okret zaopatrzeniowy wszystko zaczelo dzialac jak powinno i Japonczycy zgineli w ciagu jednej tury.

nyggy

Poczekaj az Japonce zaczna uzywac jednostek Kamikadze... ;P

tomucho77

Spieprzona jes artyleria. nie zadaje prawie zadnych obrazen....

nyggy

Gra jest fajna, ale to tylko darmowa podstawka do platnych DLC. A jezeli lubisz "Panzer Generala" to siegnij po inna serie tej samej firmy Slitherine - po "Panzer Corps". To stary dobry PG wydany w wyzszej rozdzielczosci. Grafika zmienila sie niewiele.

nyggy

Kupilem 5 pakietow scanariuszy DLC na Steamie. To jest to czego nie zrobili w Panzer Corps - wojna na Pacyfiku! Przeszedlem juz prawie calosc. Zostalo mi to co najtrudniejsze: Okinawa i uzycie broni atomowej na Japonii.

CyboRKg

Zrzucilem dzis atomowke na Palac Cesarski w Toko!

CyboRKg

Ukonczylem juz kampanie:
U.S. Marines
U.S. Pacific
Morning Sun
Rising Sun.
Jestem w trakcie brytyjskiej kampanii: Burma Road.
Prawdopodobnie z okazji roznych wyprzedazy na Steamie z czasem kupie wszystkie (chyba 11)

CyboRKg

Wlasnie ukonczylem DLC: Kriegsmarine. Troche glupio bylo atakowac Westerplatte pancernikiem Schlezwik Holstein :/

Btw, co za balwan dodaje te kampanie DLC jako samodzielne gry na FW? I co za drugi balwan takie durne kontrybucje akceptuje?

nyggy

W DLC Endsiege - misja 13-ta okazala sie pechowa. Dopadly mnie bugi. Kilka razy jednostka zniszczona zostawala na heksie jako nadal zywa, a wlazila na nia nastepna. Tworzyl sie autosave o nazwie error numer jakistam. Po czyms takim tura kompa AI trwala w nieskonczonosc. Pomagalo tylko wczytanie niezbugowanego save`a. Raz po takim load przenioslo mi najlepszy czolg na drugi koniec mapy. Oczywiscie stanal po paru turach bez paliwa. Restartowalem te misje 7 razy zanim udalo mi sie ja ukonczyc z normalnymi autosave po drodze. Masakra!

CyboRKg

Pozniejsze misje mi to wynagrodzily, bo z uzyciem broni atomowej latwo bylo pokonac Aliantow.

nyggy

Teraz szarpie juz w 13-te ostatnie DLC pt. "Red Steel". Wczesniej Panzer Corps zaliczylem tez ze wszystkimi DLC. Jak skoncze to - nastepne bedzie pewnie Panzer Corps 2.

CyboRKg

"Panzer Corps 2" + 3 DLC juz ukonczylem. Wlasnie walcze Order of Battle, w trzecie DLC rosyjskie pt. "Red Storm", a 14-te w sumie. Zapowiedziano tez 15-te na rok 2021: "Allies Defiant".

nyggy

Dzis ukazalo sie najnowsze 16-te juz DLC do tej gry pt. "Allies Resurgent". Ja juz gram ;)

CyboRKg

Wyglada na to, ze trzecia czesci trylogii DLC Aliantow "Allies Victorious", a 17-te DLC w sumie to juz bedzie ostatnie. Spedzilem juz w tej grze 540g i chyba za jakis czas wszystko powtorze :)

nyggy

Stworzyłem moda do tej gry. Zapraszam do ściągania i grania. Można rozegrać kampanie w realiach września 1939 roku po polskiej stronie. Linki i więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082988419547  https://www.youtube.com/watch?v=8LZI9a6zxT8&list=PLF9hS40U33vS5UZBXVZltrRh31tGCP dsy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones